Ajo-opetus
Neljä lisätuntia autokouluun on kuusamolaisen liikenneopettajan mielestä hyvä alku: "Monen tasoista kuljettajaa sieltä tulee"

Neljä li­sä­tun­tia au­to­kou­luun on kuu­sa­mo­lai­sen lii­ken­ne­opet­ta­jan mie­les­tä hyvä alku: "Monen ta­sois­ta kul­jet­ta­jaa sieltä tulee"

"Täällä on kiva ajaa" – Oula, Viivi ja Viljami harjoittelivat ajotaitoja innokkaasti – Kuusamon liikennepuistoon vain oireettomana ja mieluiten omat kypärät mukana

"Täällä on kiva ajaa" – Oula, Viivi ja Viljami har­joit­te­li­vat ajo­tai­to­ja in­nok­kaas­ti – Kuu­sa­mon lii­ken­ne­puis­toon vain oi­reet­to­ma­na ja mie­lui­ten omat kypärät mukana

Ajokortin hankkiminen uudistui: pakollista opetusta aiempaa vähemmän, mutta koe muuttui vaikeammaksi

Ajo­kor­tin hank­ki­mi­nen uu­dis­tui: pa­kol­lis­ta ope­tus­ta aiempaa vä­hem­män, mutta koe muuttui vai­keam­mak­si