Tietovuodot
Vastaamon tietovuodon uhrit ovat tehneet poliisille jo 25 000 rikosilmoitusta – "Pyydämme ihmisiltä kärsivällisyyttä prosessin kanssa"

Vas­taa­mon tie­to­vuo­don uhrit ovat tehneet po­lii­sil­le jo 25 000 ri­kos­il­moi­tus­ta – "Pyy­däm­me ih­mi­sil­tä kär­si­väl­li­syyt­tä pro­ses­sin kanssa"

09.11.2020 10:17
Nyt Vastaamon asiakkaille alkoi sataa kiristysviestejä – Poliisi painottaa: ”Kiristysviestin vaatimuksiin ei tule suostua”

Nyt Vas­taa­mon asiak­kail­le alkoi sataa ki­ris­tys­vies­te­jä – Poliisi pai­not­taa: ”Ki­ris­tys­vies­tin vaa­ti­muk­siin ei tule suos­tua”

24.10.2020 22:02
Tietomurron kohteeksi joutuneen Vastaamon hallituksen puheenjohtaja: ”Tämä on ihan kauhea tilanne asiakkaidemme kannalta, olemme syvästi pahoillamme”

Tie­to­mur­ron koh­teek­si jou­tu­neen Vas­taa­mon hal­li­tuk­sen pu­heen­joh­ta­ja: ”Tämä on ihan kauhea tilanne asiak­kai­dem­me kan­nal­ta, olemme syvästi pa­hoil­lam­me”

24.10.2020 14:36
Tilaajille