Per­ho­ka­las­tuk­sen MM-ki­so­jen kohtalo vielä avoinna – "Kisat pi­de­tään tai siir­re­tään tai voi käydä jopa niin traa­gi­ses­ti, että kisat pe­ruun­tu­vat ko­ko­naan"

Perhokalastuksen MM-kisojen pääsihteeri, Suomen vapaa-ajankalastajien keskusjärjestön kalatalousasiantuntija Petter Nissén (vas.), kansainvälisen perhokalastusliiton presidentti Mario Podmanik ja kisojen johtaja Ilkka Pirinen olivat Kuusamossa syyskuussa 2019 suunnittelemassa kisoja kesäksi 2020. Kuva on Päähkänäkalliolta.
Perhokalastuksen MM-kisojen pääsihteeri, Suomen vapaa-ajankalastajien keskusjärjestön kalatalousasiantuntija Petter Nissén (vas.), kansainvälisen perhokalastusliiton presidentti Mario Podmanik ja kisojen johtaja Ilkka Pirinen olivat Kuusamossa syyskuussa 2019 suunnittelemassa kisoja kesäksi 2020.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä