Lukijalta

Se­lit­tä­kää ko­koo­mus­lai­set

– Sääliksi käy ne ihmiset, jotka joutuvat Ahosenniemen asuntoihin asumaan. Ongelmat ei maalaamalla katoa. Nyt kun Posio suorastaan rypee rahassa, polttakaa koko rivari ja tehkää kokonaan uudet terveelliset asunnot.

 

– Tulkaa koillismaalaiset kokoomuslaiset selittämään tässä lehdessä, miksi teidän opetusministeri on lakkauttamassa Taivalkosken metsäkonekoulun. Kyllä kokoomuksella on tässä poliittinen vastuu.

 

– Kaupungille/liikuntatoimelle kysymys. Miksi kotona lasten kanssa olevia äitejä/isejä (äitiysloma/hoitovapaa) ei tueta liikuntahallin käytössä niinkuin työttömiä? Ei ne tulot lasten kanssa kotona olevillakaan mitkään huimat aina ole ja varmasti moni äiti/isä olisi halukas hyödyntämään etua. Olisiko tässä siis kehitysidea? Terkuin äippälomalainen.

 

– Verovaroin kustannettu media on valjastettu taas kokonaan SDP:n ja Antti Rinteen palvelukseen. Krista Kiuru palkitaan taas varmaan ministerin jakkaralla. Julkisen sanan neuvoston olisi syytä puuttua asiaan tai lopettaa koko neuvosto.

 

– Paavon ohjeita noudattaen saamme Venäjä-pakotteet purettua ja viennin vetämään, talous nousuun ja ihmisille töitä. Pois tyhjä hyysääminen ja ulkomaiden pankkien tukeminen. Otamme oppia briteistä, viestitti nimimerkki Järki käteen.

 

– Kiitos Erkki Ahola! Tumppuja ja sukkia uusille vauvoille. Sari Väärälä, Aini Varanka ja Aila Saarinen! Viestitti seniori-ikäinen kuntourheilijamies Kuusamosta.

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen