Luitko jo: Kun ra­ken­nus­yh­tiö meni kon­kurs­siin, osak­kaat päät­ti­vät ra­ken­taa ker­ros­ta­lon loppuun omalla rahalla

Toimittajalta: Kuu­sa­mon asun­to­pu­laan kai­vat­tai­siin vuok­ra-asun­to­ja, mutta niitä ei ole vie­lä­kään saatu tehtyä

Eduskuntavaalit: Koil­lis­sa­no­mien vaa­li­ko­ne on avoinna – vielä ehdit löy­tä­mään sinulle so­pi­vim­man eh­dok­kaan

Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä

Tilaajille

Tero Lokka Kuu­sa­mon kelk­ka­en­du­ron ykkönen – "Taisin olla jopa yli­voi­mai­nen"

Ratamestari Arto Pätsi sai kiitosta kuljettajilta.

Tero Lokka vei voiton myös moottorikelkkailuenduron kauden toisesta osakilpailusta. Kuusamossa saatiin nauttia satakilometrisestä kisasta aurinkoisissa tunnelmissa, kerrotaan Suomen Moottorikelkkailijoiden tiedotteessa.

Lauantaina Kuusamossa SM Pro -sarjan osakilpailuvoittoon ajanut rovaniemeläinen Tero Lokka ei aio tällä kaudella tyytä vähempään kuin mestaruuteen.

– Taisin olla tänään jopa ylivoimainen. Toisaalta minulla oli hyvä lähtöpaikka ja keli ja hyvät reitit sekä varma oma suoritus, Lokka analysoi tiedotteen mukaan kilpailun jälkeen.

Toiseksi ajoi joensuulainen Tom Forsell ja kolmanneksi järvenpääläinen Kimmo Takalo.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.