Tilaajille

Kai­nuus­ta täydet pisteet mukaan ja sar­ja­kak­ko­se­na jou­lu­tauol­le – ko­tiot­te­lun­sa Puo­lan­gal­le vienyt Pölkky Kuusamo päätti syys­kau­den voit­toon Lii­gaP­lo­kis­ta

Läpi syksyn loukkaantumishuolien kanssa taistellut Pölkky Kuusamo ei saanut koko joukkuetta jalkeille Puolangallekaan. Poissa olivat MaKenzie Harris ja Klaudia Laskowska-Azab.

Pölkky Kuusamon osalta syyskausi tuli sunnuntaina päätökseen. Erin Shomaker (6) on ollut alkukaudesta yksi parhaista pelaajista Mestaruusliigassa.
Pölkky Kuusamon osalta syyskausi tuli sunnuntaina päätökseen. Erin Shomaker (6) on ollut alkukaudesta yksi parhaista pelaajista Mestaruusliigassa.
Kuva: Jussi Väätäinen

Pölkky Kuusamo oli vienyt syyskauden viimeisen kotiottelunsa Kainuuseen, kun joukkue kohtasi sunnuntaina alkuillasta Puolangalla LiigaPlokin.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä