Peppi Pitkänen ja Elena Vääräniemi matkaavat viikonloppuna tankotanssin SM-kisoihin: "On hienoa päästä isompiin kisoihin, siellä on kansainvälistä meininkiä"
Pölkky Kuusamo aloittaa Mestarien liigan karsintojen avauskierrokselta ja pelaa kotipelinsä Rovaniemellä – vastassa legendaarinen serbialaisseura
Jampe Lehtosen muistostipendi ensi kertaa tyttöpelaajalle – kannustuspalkinnon saanut taivalkoskelainen Niina Rokolampi odottaa nyt tuleeko hänestä seuransa ensimmäinen maajoukkuepelaaja
Kilpailuhenkisyys kantoi maaliin – Suurin pudottaja -kisan kuusamolaiselle voittajalle Suvi Hakasalolle treenaamisesta on tullut nykyisin arkea: "Haluan, että kehoni tuntuu hyvältä ja että tunnistan oman kehon vahvuudet ja heikkoudet"