Tilaajille

Posion Py­rin­nön uuden la­ji­jaos­ton ur­hei­li­joil­la en­sim­mäi­set kisat – Arja ja Jouni Lohi voit­toi­hin Espoon pai­non­nos­to­ki­sois­sa

Arja ja Jouni Lohi edustavat nykyään painonnostossa Posion Pyrintöä, kun seuraan on perustettu voimalujaosto. Arkistokuva on syyskuulta 2024.
Arja ja Jouni Lohi edustavat nykyään painonnostossa Posion Pyrintöä, kun seuraan on perustettu voimalujaosto. Arkistokuva on syyskuulta 2024.
Kuva: Iiro Kerkelä

Posion Pyrintö osallistui seurana ensimmäistä kertaa painonnostokilpailuihin, kun Espoossa kisattiin kansalliset painonnostokilpailut viime sunnuntaina.

Hyvää äitienpäivää!

Koillissanomat Digin _1. kk vain 1 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ma, ke ja pe sekä arkisto Kuvagalleriat, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä