Päätoimittajalta: Oma­pe­räi­syy­den ko­ros­ta­mi­nen on pienten kylien elin­eh­to – kyl­lä­hän sinäkin tiedät Puo­lan­gan pes­si­mis­min tai Sii­ka­lat­van sie­me­net?

Mainos: Tutustu Koillissanomat Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Kauneimmat joululaulut
50 vuotta kauneimpia joululauluja – kirkkoherra Taina Manninen selittää suosiota: “Kyseessä eivät ole vain joululaulut joululaulujen joukossa, vaan mennään jonnekin matkaan, jossa on kenties mukana mummit, ukit, äidit ja isät”

50 vuotta kau­neim­pia jou­lu­lau­lu­ja – kirk­ko­her­ra Taina Man­ni­nen se­lit­tää suo­sio­ta: “Ky­sees­sä eivät ole vain jou­lu­lau­lut jou­lu­lau­lu­jen jou­kos­sa, vaan mennään jon­ne­kin mat­kaan, jossa on kenties mukana mummit, ukit, äidit ja isät”

23.12.2022 18:00
Tilaajille
Taivalkosken seurakunta vaatii koronapassin joihinkin tilaisuuksiinsa – "Mahdollistaa tässä tilanteessa osallistumisen ja joulun odotuksen yhdessä"

Tai­val­kos­ken seu­ra­kun­ta vaatii ko­ronapas­sin joi­hin­kin ti­lai­suuk­siin­sa – "Mah­dol­lis­taa tässä ti­lan­tees­sa osal­lis­tu­mi­sen ja joulun odo­tuk­sen yh­des­sä"

25.11.2021 04:00
Kauneimmat Joululaulut soivat maailman lapsille – suojelija Jenni Haukio: "Varpunen jouluaamuna kuvaa yhteisvastuun syvintä sanomaa"

Kau­neim­mat Jou­lu­lau­lut soivat maail­man lap­sil­le – suo­je­li­ja Jenni Haukio: "Var­pu­nen jou­lu­aa­mu­na kuvaa yh­teis­vas­tuun syvintä sa­no­maa"

07.11.2018 16:00