Metsähallitukselta taas yksi myrskyvaroitus: neljän tunnetun koillismaalaisen retkeilykohteen ”ylläpidon tulevaisuutta selvitetään”
Minna Iholin muutti Helsingistä sukujuurilleen Posiolle – Livo Arcticin uusi toimitusjohtaja johtaa nyt Livojärven maisemissa sijaitsevaa matkailu- ja majoitusyritystä
Posion matkailuyhdistyksen uusi puheenjohtaja Juhana Valo: ”Posiolla on edellytykset nousta ympärivuotiseksi matkailupitäjäksi”
Uusi matkailutuote lakkautetuista kyläkouluista? Turistit pääsisivät tutustumaan kyläkoulujen entiseen ja nykyiseen elämään
Yhteisöllisyyttä ja yhteistyötä – Posion Martat tarjoaa toimintaa kaikenikäisille ja on valmis tekemään yhteistyötä pitäjän muiden järjestöjen kanssa
Posion Korouomasta ilmestyi teos – Kirjan tekijä Markku Välitalo: ” Luonnonympäristön lisäksi kirjassa paneudutaan myös entisajan elinkeinoihin”