Kuusamon demarit järjestää työväen vapputapahtuman, vasemmistoliitto perui omansa,– "Ärtymyksessä, vihassa ja epätoivossakin mietin, miten me sitä juhlittaisiin, miten minä vasemmistolaisena juhlisin"
Tarmo Raatikainen jo 20:ttä vuotta puheenjohtajana Kuusamon Vasemmistossa – "Nyt on saatu uutta porukkaa mukaan, ihan hyvältä näyttää"
Vasemmisto piti Kuusamossa kaksi paikkaansa – Puolueen ääniharava on ensikertalainen Pasi Janhunen 148 äänellä: "Nöyräksi vetää"
13.06.2021
22:37
2
Tilaajille
Vasemmistoliitto Kuusamossa kuntavaaleihin kymmenellä ehdokkaalla, Taivalkoskella yhdellä, Posiolla ei ole ehdokkaita
Kuusamossa on aito pula nuorista ehdokkaista "puolueissa, joita nuoret katsoisivat voivansa äänestää" – Mutta mitä puolueet tarjoavat ratkaisuksi?