Tilaajille

Koil­lis­maa siirtyi tree­naa­maan kotiin ja kaupat jou­tu­vat välillä myymään ko­ti­kun­toi­lu­vä­li­nei­den koh­dal­la eioota – verk­ko­val­men­nus­ten suosio kasvaa: "Tehty treeni on aina parempi kuin ei mitään"

Kun koronan leviämisen estämiseksi useimmat kuntosalit sulkivat ovensa, joutuivat monet liikunnanharrastajat etsimään uusia tapoja pitää kuntoaan yllä. Moni liikuntapalveluyrittäjä on alkanut tarjota verkkovalmennuksia.

Kun saleilta siirryttiin koteihin treenaamaan, oli kuusamolaislähtöinen fitnessvalmentaja Ilona Siekkinen etulyöntiasemassa. Hän loi ensimmäisen Training with Ilona -nettivalmennuksensa jo vuonna 2016. Jatkoa oli luvassa heti seuraavana vuonna ja kysyntä on vain kasvanut tarjonnan laajenemisen myötä.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä