Kuusamo saa käyt­töön oman tam­men­leh­vä­lip­pun­sa: ”Se on lip­pu­lin­nas­sa Suomen lipun jälkeen seu­raa­va­na”

Kuusamo on kolmas paikkakunta, jossa Tammenlehvän paikallisyhdistys saa oman kantolippunsa. Veteraaniperinteitä vaalivan yhdistyksen lippu korvaa oikeiden veteraanijärjestöjen liput, sillä veteraaneja ei kohta enää ole. Tammenlehvä jatkaa nyt niiden työtä.

Timo Pirttijärvi, Taina Manninen ja Hilkka Paloniemi ovat olleet hankkimassa Kuusamon Tammenlehvälle omaa lippua.
Timo Pirttijärvi, Taina Manninen ja Hilkka Paloniemi ovat olleet hankkimassa Kuusamon Tammenlehvälle omaa lippua.
Kuva: Jussi Väätäinen

Itsenäisyyspäivän juhlissa ja isänmaallisissa tilaisuuksissa liehuneet veteraanijärjestöjen kantoliput jäävät Kuusamossa historiaan.

Kesällä on aikaa lukea ja viihtyä!

Nappaa Koillissanomat Digin _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja livelähetykset Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä