Kuu­sa­mon jää­hal­li täyttyy lauan­tai­na li­ve­mu­sii­kis­ta – Olut­fes­ta­reil­la pää­esiin­ty­ji­nä Zero Nine ja Bad Boys Blue

Perinteiset Olutfestarit palavat jäähallille kahden vuoden tauon jälkeen. Illan aikana luvassa on monipuolinen musiikkikattaus. Tapahtuman järjestäminen vaatii tuhat talkootyötuntia.

Kuusamon jäähalli täyttyy lauantai-illan ajaksi musiikista ja hyvästä tunnelmasta, kun Olutfestarit palaavat kahden vuoden tauolta. Illan aikana on luvassa monipuolinen kattaus musiikkia iskelmästä heavyrockiin.

Perinteistä kesätapahtumaa on kävijöiden keskuudessa odotettu, ja etenkin tapahtumaan myytävien VIP-lippujen ennakkomyynti on ollut vauhdikasta, kertoo tapahtuman festivaalipäällikkö Ville Karjalainen.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä