Pal­lo-Kar­hut latoi yh­dek­sän maalia ja palasi ko­ti­ot­te­lus­saan voit­to­jen tielle

Ottelussa Haapaveden Urheilijoita vastaan kotijoukkue karkasi kahden ensimmäisen erän aikana jo 6–0-johtoon. Haapavesi pääsi kolmen maalin päähän, mutta ei sen lähemmäksi.

Aapo Määttä iski Pallo-Karhujen seitsemännen osuman ottelun kolmannessa erässä ylivomalla. Kuva on PaKan edellisestä kotiottelusta Raahe-Kiekko Sotureita vastaan.
Aapo Määttä iski Pallo-Karhujen seitsemännen osuman ottelun kolmannessa erässä ylivomalla. Kuva on PaKan edellisestä kotiottelusta Raahe-Kiekko Sotureita vastaan.
Kuva: Janne Kaikkonen

Kuusamon Pallo-Karhujen jääkiekon edustusjoukkue palasi lauantain kotiottelussaan voittokantaan, kun se kaatui III-divisioonan ottelussa Haapaveden Urheilijat maalein 9–3 (3–0, 3–1, 3–2).

Kesällä on aikaa lukea ja viihtyä!

Nappaa Koillissanomat Digin _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja livelähetykset Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä