Tilaajille

Rukan Pi­po­lät­kä on nyt maail­man suurin la­jis­saan – kent­tä­mes­ta­ri­na toimiva Sukevan sult­taa­ni hie­no­sää­tää ja nauttii

Torstaina alkavaan turnaukseen on ilmoittautunut 300 joukkuetta. Tämän vuoden tapahtumassa on satsattu erityisesti näyttävyyteen, kertoo tuottaja Jesse Koivurova.

Kuusamo
Pipolätkä Rukan valmistelut Rukan Kaltiolammella ovat jo loppusuoralla. Sukeva Sulttaanina tunnettu Mika Hujanen toimii tapahtumassa kenttämestarina.
Pipolätkä Rukan valmistelut Rukan Kaltiolammella ovat jo loppusuoralla. Sukeva Sulttaanina tunnettu Mika Hujanen toimii tapahtumassa kenttämestarina.
Kuva: Jussi Väätäinen

Rukan tammikuun kalenterissa paikkansa vakiinnuttanut Pipolätkä-turnaus tuo taas tällä viikolla ison joukon urheilevaa ja muuten vaan viihtyvää väkeä Koillismaalle.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä