Tilaajille

Rukan sprint­ti on maail­man­cu­pin ka­len­te­rin ki­vi­jal­ka ja rat­kai­su siirtää se per­jan­tail­ta lauan­tail­le oli on­nis­tu­nut – kil­pai­lun­joh­ta­ja Harri Kes­ki­aho pitää vii­kon­lop­pua on­nis­tu­nee­na, vaikka lu­mi­sa­de pää­si­kin en­sim­mäi­se­nä ki­sa­päi­vä­nä hiukan yl­lät­tä­mään

Harri Keskiahon mielestä Rukan maailmancupin maastohiihto-ohjelma voisi jatkossakin olla melko laillla samanlainen kuin nyt. Ainoastaan sunnuntain ohjelmaa hän olisi valmis hiukan viilaamaan.

Kuusamo
Maastohiihdon kilpailunjohtaja Harri Keskiaho on tyytyväinen mies maailmancupin hiihtokisojen onnistuttua Kuusamossa jälleen kerran varsin mainiosti.
Maastohiihdon kilpailunjohtaja Harri Keskiaho on tyytyväinen mies maailmancupin hiihtokisojen onnistuttua Kuusamossa jälleen kerran varsin mainiosti.
Kuva: Jussi Väätäinen

Rukan maailmancupin maastohiihdon kilpailunjohtajan Harri Keskiahon olo oli hyvä ja helpottunut sunnuntai-iltapäivänä, kun viikonlopun kisatapahtumat Rukan laduilla olivat takana.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä