Tilaajille

Suksi on kul­ke­nut siihen mal­liin, että jopa ma­na­ge­ria hiukan epäi­lyt­tää – Kuu­sa­mon Erä-Veik­ko­jen Su­si­Tii­min hiih­tä­jät ovat val­mii­na kamp­pai­le­maan lähelle kärkeä yl­tä­vis­tä si­joi­tuk­sis­ta talven ki­sois­sa

Kuusamon Erä-Veikkojen edustushiihtäjien SusiTiimin urheilijoiden meno on ollut vakuuttavaa kesän leireillä ja rullahiihtokisoissa. KEV sai kesällä riveihin vahvistusta, kun Arsi Ruuskanen vaihtoi Siilinjärven Hiihtoseurasta Erä-Veikkoihin.

Kuusamo
Kuva tiimin syksyn leiriltä. Vasemmalta oikealle Teemu Pöntinen Juuso Tossavainen ja Arsi Ruuskanen.
Kuva tiimin syksyn leiriltä. Vasemmalta oikealle Teemu Pöntinen Juuso Tossavainen ja Arsi Ruuskanen.
Kuva: Juha Nurmi

Pian alkavan talven aikana suksi liikkuu räväkästi ja Kuusamon Erä-Veikkojen värit keikkuvat vähintään kärkisijojen tuntumassa kotimaisilla kisaladuilla Suomen Cupissa ja SM-hiihdoissa.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä