Tilaajille

Päivi vietti 40 vuotta muual­la, kunnes Kuusamo kutsui ta­kai­sin – Nyt fy­sio­te­ra­peut­ti vie toi­min­taan­sa luon­toon: "Kaikki eivät halua kun­to­sa­lil­le"

Kotiseutu veti Päivi Pesonen lopulta takaisin Kuusamoon. Nyt pitkän uran fysioterapeuttina tehnyttä Pesosta kiinnostaa ammatillisesti luonnosta saatava hyvinvointi.

Päivi Pesosen yritys aloitti Kuusamossa viime vuoden joulukuussa. Avajaisia ei ole päästy viettämään koronatilanteen takia.
Päivi Pesosen yritys aloitti Kuusamossa viime vuoden joulukuussa. Avajaisia ei ole päästy viettämään koronatilanteen takia.
Kuva: Terhi Marjakangas

Päivi Pesonen hiihtää pitkiä matkoja. Lapponia-, Kuusamon 12 tunnin sivakointi- ja Rajalta rajalle -hiihto ovat hänelle muun muassa tuttuja.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä