Tämä vii­sik­ko jär­jes­tää X Ga­me­sin: "En miet­ti­nyt se­kun­nin mur­to-osaa­kaan, kun minua ky­syt­tiin mukaan tähän"

Freestylelajit ja lumilautailu ovat monelle penkkiurheilijalle jääneet etäisiksi, mutta nyt suomalaisilla on kenties ensimmäistä kertaa eläessään mahdollisuus päästä katsomaan maailman parasta extremeurheilua livenä. Rukan X Gamesin järjestäjäviisikko ei voisi olla enemmän innoissaan.

Rukan X Gamesia järjestävät Mika Andersson (vas.), Natalia Lahtela, Otto Lintunen ja Sami Kovalainen. Kuvasta puuttuu Mikko Haapala. Taustalla näkyvä lumetettu pätkä on tulevaa X Gamesin slopestyle-rinnettä. Kuva on otettu Base-saunaravintolan pihasta.
Rukan X Gamesia järjestävät Mika Andersson (vas.), Natalia Lahtela, Otto Lintunen ja Sami Kovalainen. Kuvasta puuttuu Mikko Haapala. Taustalla näkyvä lumetettu pätkä on tulevaa X Gamesin slopestyle-rinnettä.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.

Mainos
Koillissanomien pelit

Pelaa Koillissanomien digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä