Posion keskustaan suunniteltua liikerakennusta ei aleta vielä ensi kesänä rakentamaan – Tontin ostanut yrittäjä: ”Hanketta edistetään ja rakennetaan myöhemmin”
Alennusmyynnit pitävät pintansa – Kuusamon Citymarketin tavaratalopäällikkö Niko Täck: "Kuluttajat ovat tänä päivänä aiempaa tarkempia mitä ostavat ja kuinka paljon"
Sota on nostanut ruuan hintaa, mutta kauppa toimii muuten normaalisti Pohjois-Suomessa – Huoltovarmuuskeskuksen mallin mukaan kaupassa käytäisiin poikkeustilanteessa neljän vuorokauden välein
Jättiyllätys: Suomalainen Kirjakauppa ei lopetakaan Kuusamossa – Myymäläpäällikkö: "Tämä ei todellakaan ollut mikään mainostemppu"
Henrik Karvosen kolumni: Ajatuksia kaikkien aikojen mökkikesän kynnyksellä – vastuullinen toiminta kriisitilanteessa on investointi tulevaan