Luitko jo: Kun rakennusyhtiö meni konkurssiin, osakkaat päättivät rakentaa kerrostalon loppuun omalla rahalla
Toimittajalta: Kuusamon asuntopulaan kaivattaisiin vuokra-asuntoja, mutta niitä ei ole vieläkään saatu tehtyä
Eduskuntavaalit: Koillissanomien vaalikone on avoinna – vielä ehdit löytämään sinulle sopivimman ehdokkaan
Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä
Kylmäluoma
"Muutamia on pudonnut satimeen esimerkiksi runkojen väliin" – Paula-myrskyn puhaltamista ryteliköistä on poronhoidossa kaikenlaista riesaa, ja kuinka kauan se kestääkään?
Kuusamon Koverrusjärvi maailmankartalle perhokalastuksen MM-kisoissa – "Se on sopivan kokoinen, siinä on hyvä kalasto, ja kulkuyhteydet ovat hyvät"
Iivaaran retkeilyreitti ja Kylmäluoman retkeilyalue on toistaiseksi suljettu – retkeilijöitä kehotetaan varovaisuuteen, pienempiä myrskytuhoja on syntynyt myös Hossan, Syötteen ja Oulangan kansallispuistoissa
Onko tällä paikalla näköalahotelli yhdeksän vuoden päästä? – Metsähallituksen suunnitelmissa tutusta retkeilykohteesta voisi kehittyä kansainvälinen nähtävyys
Kylmäluomallekin valmistui suunnitelma retkeilyalueen kehittämisestä ja nyt Metsähallitus etsii alueilleen yrittäjiä: "On tarkoituksenmukaisempaa, että ne investoivat, jotka tekevät yritystoimintaa"