Viikon kysymys: Seu­ra­sit­ko Rukan maail­man­cu­pien kil­pai­lu­ja?

Kuvaajalta: Ruka Nor­di­cis­sa iski tunne, että olen vapaan tyylin kil­pai­lus­sa pe­rin­tei­sen suk­sel­la

Mainos: Tutustu Koillissanomat Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Ketkä ovat Koil­lis­maan suu­ri­tu­loi­sim­pia? Koil­lis­sa­no­mien ve­ro­ko­ne kertoo vuoden 2021 tu­lo­kär­jen Poh­jois-Poh­jan­maal­la ja Lapissa

Katso Koillissanomien verokoneesta ketkä Koillismaalla tienasivat eniten viime vuonna. Verokoneesta voit katsoa Pohjois-Pohjanmaalla ja Lapissa yli 100 000 euroa vuonna 2021 tienanneiden tiedot.

Koillismaalla eniten tienanneiden nimet selviät oheisesta Koillissanomien verokoneesta. Katseltavissa ovat yli 100 000 euroa tienanneiden tiedot vuodelta 2021.

Listauksessa ei näy kaikkien yli 100 000 euroa tienanneiden nimet, sillä Verohallinnolta voi pyytää tietojensa salaamista niin sanotulta medialistalta. Verottajan on kuitenkin pyydettäessä ilmoitettava tietojensa pyytäneiden nimet niitä pyytäville.

Puuttuuko listalta joku Koillismaan kovatuloinen? Vinkkaa siitä meille: koillissanomat.fi/laheta

Juttu päivittyy.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.